Pákový kávovar

Dopřejte si perfektně připravenou kávu i u sebe doma a to snadno, rychle a především za malé peníze. V podstatě stačí, abyste si jenom domů koupili pákový kávovar, který se postará o vysokou kvalitu nápoje a přitom jeho obsluha je jednoduchá. Pákové kávovary jsou vhodné spíše do domácnosti místo do kanceláře, protože příprava je lehce časově náročnější, než u klasických plnoautomatických kávovarů, ale rozhodně stojí za to.

Líbí se vám obsah?

infografika

Především poznáte rozdíl v ceně, kdy vás pákový kávovar vyjde levněji a výsledek bude v podstatě srovnatelný. Příprava kávy v pákovém kávovaru spočívá v tom, že namletou kávu napěchujete do páky a poté dáte připravit vámi zvolený nápoj. Jistá nevýhoda spočívá v tom, že musíte mít doma stále připravenou mletou kávu, která po delší době ztrácí svoje jedinečné vlastnosti, na druhou stranu, pokud chcete mít čerstvou kávu, umelte si ji v mlýnku na kafe těsně před vařením samotného nápoje. Tak si zajistíte nejkvalitnější výsledek vůbec.

Lahodná káva i u vás doma

Pákové kávovary jsou na trhu hojně zastoupeny a najdete je i u dobře známých firem jako je De´Longhi, Phillips, Catler, Krups a další. Pořízením pákového kávovaru od takto známých společností nekupujete zajíce v pytli, tedy neriskujete nekvalitní výrobek, ale naopak budete mít jistotu bohaté pěny a perfektní chuťové rovnováhy v hrníčku. Pákové kávovary jsou schopné vám snadno připravit váš oblíbený kávový nápoj, takže neváhejte je vyzkoušet na cappuccino, latte macchiato, espreso,…

Obsluha i péče o pákový kávovar je jednoduchá a zvládne ji každý. Jak již ale bylo řečeno, kávovary s pákou jsou vhodnější do domácností nebo míst, kde se káva nebude připravovat dvacetkrát denně. Jelikož si vždy pákový kávovar musíte připravit, dalo by se to spojit s každodenním kávovým rituálem, se kterým se z vaší kávy stane opravdová lahůdka.

TOPlist
TOPlist